Содржини

19.03.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија – Унгарија 3:3, продолжуваме да се бориме за ЕП

Македонската футсал репрезентација одигра нерешено, 3:3 против Унгарија во првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство во Србија.

17.03.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски: Шанса на генерацијата

Македонската А футсал репрезентација утре со почеток од 19 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски" го игра првиот квалификациски натпревар против Унгарија за пласман на Европско

10.03.2015   Репрезентации - До 17 год

Репрезентацијата до 17 години денеска во 13.30 против Словачка

Македонската репрезентација до 17 години денеска во 13.30 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќего одигра првиот од двата контролни натпревари против репрезентацијата на Словачка.

10.03.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе се борат за пласман на ЕП

Селекторот на А футсал репрезентацијата Васко Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе бидат дел од македонската репрезентација на квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство во Србија.

06.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Словенија е вистински тест, ги следиме сите потенцијални репрезентативци

Mакедонската репрезентација до 21 година на 30. март во Цеље со почеток во 15.00 часот ќе одигра контролен натпревар против домашната репрезентација на Словенија.

26.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонската репрезентација до 19 години поразена од Турција

Репрезентацијата на Македонија до 19 години одигра контролен натпревар против селекцијата на Турција. На гостински терен во Истанбул нашите младинци беа поразени со 4:1.

20.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години на 26. февруари гостува во Турција

Македонската репрезентација до 19 години на 26. февруари во Истанбул ќе одигра контролен натпревар против селекцијата на Турција.

Календар
А репрезентација