Бобан НИКОЛОВ

Објавено на 27 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови: 38 / 2

Датум на раѓање: 28.07.1994, Штип, Македонија 

Позиција: Среден ред

Клуб: Шериф Тираспол, Молдавија

Поранешни клубови: Брегалница Штип (Македонија), Академија Хаџи (Романија), Виторул Констанца (Романија), Вардар (Македонија), МОЛ Фехервар (Унгарија), Лече (Италија)

Прв натпревар: 29.05.2016, Азербејџан - Македонија 1:3 (пријателски натпревар)

Прв гол: 24.03.2017, Вадуц, Лихтенштајн - Македонија 0:3 (квалификации за СП 2018)
   
   
А репрезентација