Кире РИСТЕВСКИ

Објавено на 13 Септември, 2021 во Фудбалери


Настапи / Голови: 50 / 0

Датум на раѓање: 22.10.1990, Битола, Македонија 

Позиција: Одбрана 

Клуб: Ујпешт, Унгарија

Поранешни клубови:  Пелистер (Македонија), Елбасан (Албанија), Славија Софија (Бугарија), Тирана (Албанија), Работнички (Македонија), Вашаш (Унгарија)

Прв натпревар: 05.04.2014, Скопје, Македонија - Летонија (пријателски натпревар)

Прв гол: /
   
   
А репрезентација