Висар МУСЛИУ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 37 / 1

Датум на раѓање: 3.11.1994, Гостивар, Македонија 

Позиција: Одбрана 

Клуб: МОЛ Фехервар, Унгарија

Поранешни клубови: Гостивар (Македонија), Ренова (Македонија), Ст. Гален (Швајцарија), Вардар (Македонија), Приштина (Косово), Шкендија (Македонија)

Прв натпревар: 02.09.2017, Хаифа, Израел - Македонија 0:1 (квалификации за СП 2018)

Прв гол: 09.10.2017, Струмица, Македонија - Лихтенштајн 4:0 (квалификации за СП 2018)
   
   
А репрезентација