МК EN SQ 0.0671
Содржини

16.03.2016   Репрезентации - Футсал

Футсал репрезентација на Македонија: Две контролни пресметки против Босна и Херцеговина

Футсал репрезентацијата на Македонија на 23 и 25 март со почеток од 18:00 часот на гостински терен ќе одигра два пријателски натпревари против селекцијата на Босна и Херцеговина.

12.12.2015   Репрезентации - Футсал

Васко Скендеровски: Остваривме голема победа, утре ќе се бориме да испишеме историја

Ден по големата победа на футсал репрезентацијата на Македонија против Словачка од квалификациите за Светското првенство, селекторот на нашиот национален тим Васко Скендеровски вели дека победивме во голем натпревар.

Календар
А репрезентација