Содржини

03.10.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Жени до 17 години: Нерешено против БиХ во последното коло од 9 - тиот УЕФА квалификациски турнир

Женската репрезентација на Македонија до 17 години одигра нерешено 1:1 против Босна и Херцеговина во натпревар од последното коло во рамките на 9 - тиот УЕФА квалификациски турнир за пласман во елитната фаза кој се одржа во Скопје.

Календар
А репрезентација