Прва пионерска супер лига

Резултати од минатото коло

12:00 08.12.2018
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
1 - 1
ФК ВАРДАР
12:00 08.12.2018
ФК ШКУПИ- 1927
2 - 0
ФК ШКЕНДИЈА
12:00 09.12.2018
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
4 - 2
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
12:00 08.12.2018
ФК ПОБЕДА
3 - 2
ФК ЊУ СТАРС
13:00 08.12.2018
ФК РАБОТНИЧКИ
7 - 0
ФК РЕНОВА

Следно коло

21.02.2019
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК ПОБЕДА
21.02.2019
ФК РЕНОВА
-
ФК ЊУ СТАРС
21.02.2019
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
21.02.2019
ФК ВАРДАР
-
ФК ШКУПИ- 1927
21.02.2019
ФК РАБОТНИЧКИ
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Табела - Прва пионерска супер лига - Коло 14

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК РЕНОВА 6 14 5 4 5 -8 19
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 9 14 2 4 8 -18 10
ФК ЊУ СТАРС 7 14 5 3 6 -1 18
ФК ПОБЕДА 8 14 2 4 8 -15 10
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 10 14 2 4 8 -20 10
ФК ШКУПИ- 1927 5 14 6 5 3 6 23
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 2 14 8 2 4 18 26
ФК РАБОТНИЧКИ 3 14 8 2 4 17 26
ФК ВАРДАР 1 14 8 4 2 14 28
ФК ШКЕНДИЈА 4 14 7 2 5 7 23
А репрезентација