Елиф ЕЛМАС

Објавено на 27 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови:  33 / 7

Датум на раѓање: 24.09.1999, Скопје, Македонија

Позиција: Среден ред

Клуб: Наполи, Италија 

Поранешни клубови: Работнички (Македонија), Фенербахче (Турција)

Прв натпревар: 11.06.2017, Скопје, Македонија - Шпанија 1:2 (квалификации за СП 2018)

Прв гол: 21.03.2019, Македонија - Летонија 3:1 (квалификации за ЕУРО 2020)
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација