Прва МФЛ

Резултати од минатото коло

15:30 23.09.2018
ФК РЕНОВА
0 - 2
ФК БЕЛАСИЦА
15:30 23.09.2018
ФК ШКУПИ- 1927
2 - 1
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
19:00 22.09.2018
ФК РАБОТНИЧКИ
0 - 2
ФК ВАРДАР
15:30 23.09.2018
ФК СИЛЕКС
1 - 2
ФК ШКЕНДИЈА
15:30 23.09.2018
ФК ПОБЕДА
2 - 4
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Следно коло

15:30 26.09.2018
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК РЕНОВА
15:30 26.09.2018
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК ПОБЕДА
15:30 26.09.2018
ФК ВАРДАР
-
ФК СИЛЕКС
15:30 26.09.2018
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК РАБОТНИЧКИ
15:30 26.09.2018
ФК БЕЛАСИЦА
-
ФК ШКУПИ- 1927

Табела - Прва МФЛ - Коло 6

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК РАБОТНИЧКИ 4 6 3 0 3 -3 9
ФК СИЛЕКС 8 6 1 2 3 -4 5
ФК ПОБЕДА 5 6 2 2 2 -2 8
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 1 6 5 0 1 8 15
ФК ШКЕНДИЈА 2 6 4 2 0 9 14
ФК ВАРДАР 3 6 4 2 0 5 14
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 10 6 0 3 3 -3 3
ФК БЕЛАСИЦА 7 6 1 2 3 -4 5
ФК ШКУПИ- 1927 6 6 1 2 3 -2 5
ФК РЕНОВА 9 6 1 1 4 -4 4
А репрезентација