Столе Димитриевски

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


0 натпревари / 0 голови

Датум на раѓање: 25.12.1993

Позиција: Голман

Клуб: Гранада (Шпанија)
   
   
Актуелности

17.05.2017    Вести

Пелистер е освојувач на Купот на Македонија

Пелистер по пенали ја совлада Шкендија и по 16 години повторно го освои Купот на Македонија....

Календар
А репрезентација