Тихомир КОСТАДИНОВ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 13 / 0

Датум на раѓање: 04.03.1996, Валандово, Македонија 

Позиција: Среден ред

Клуб: Ружомберок, Словачка

Поранешни клубови: СЦ Истатов (Македонија), Миравци (Македонија), Тиверија Струмица (Македонија), Тетекс Тетово (Македонија), Дукла Бистрица (Словачка), Злате Моравце (Словачка)

Прв натпревар: 16.11.2019, Виена, Австрија - Македонија 2:1 (квалификации за ЕУРО 2020)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација