Милан РИСТОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 5 / 1

Датум на раѓање: 08.04.1998, Скопје, Македонија 

Позиција: Напад

Клуб: Спартак Трнава, Словачка

Поранешни клубови: Работнички (Македонија), Ријека (Хрватска), Кршко (Словенија), Нитра (Словачка)

Прв натпревар: 04.06.2021, Скопје, Македонија - Казахстан 4:0 (пријателски натпревар)

Прв гол: 04.06.2021, Скопје, Македонија - Казахстан 4:0 (пријателски натпревар)
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација