Дамјан ШИШКОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 6 / 0

Датум на раѓање: 18.03.1995, Скопје, Македонија  

Позиција: Голман

Клуб: Докса, Кипар

Поранешни клубови: Работнички (Македонија), Гент (Белгија), Лахти (Финска), Ропс (Финска)

Прв натпревар: 05.09.2020, Скопје, Македонија - Ерменија 2:1 (Лига на нации 20/21)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација