Аријан АДЕМИ

Објавено на 13 Септември, 2021 во Фудбалери


Настапи / Голови: 24 / 4

Датум на раѓање: 29.05.1991, Шибеник, Хрватска

Позиција: Среден ред

Клуб: Динамо Загреб, Хрватска 

Поранешни клубови: Шибеник (Хрватска), Локомотива Загреб (Хрватска)

Прв натпревар:  09.10.2014, Скопје, Македонија - Луксембург 3:2 (квалификации за ЕУРО 2016)

Прв гол: 14.06.2015, Жилина, Словачка - Македонија 2:1 (квалификации за ЕУРО 2016)
   
   
А репрезентација