Содржини

13.09.2016   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација со подмладен состав замина во Белорусија

Женската Македонска А репрезентација е на пат кон Белорусија, каде ќе го одигра последниот квалификациски натпревар од групата 1 за пласман на Европското првенство во Холандија, 2017 година.

28.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Ванчо Балевски: Шкотска е фаворит, но се надевам на добра игра

Македонската женска А репрезентација во недела го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен.

26.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

A репрезентација жени: Несреќен пораз од Белорусија

Во третото коло од квалификациите за европското првенство за жени Македонија го претрпе досега најболниот пораз од Белорусија со 0-2.

23.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

Женската А репрезентација на Македонија до крајот на годината ќе одигра уште два квалификациски натпревари против Белорусија и на домашен терен на 26 ноември во 13.00 ч. и Шкотска на гостински терен на 29 ноември со почеток во 15.00 ч.

27.10.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Квалификации за ЕП во Холандија 2017 (жени)

Женската фудбалска репрезентација на Македонија е поразена во вториот натревар од квалификаците за пласман на Европското првенство во Холандија 2017 година.

24.04.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација на Македонија ќе одигра два контролни натпревари против Црна Гора

Женската А репрезентација на Македонија на 28 и 29 Април со почеток од 11 часот на тренинг центарот на Фудбалската федерација на Македонија ќе одигра два контролни натпревари со селекцијата на Црна Гора.

20.04.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација во група со Исланд, Шкотска, Белорусија и Словенија

Женската А репрезентација на Македонија на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Холандија 2017 година.

Календар
А репрезентација