Стефан РИСТОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 71 / 2

Датум на раѓање: 12.02.1992, Скопје, Македонија

Позиција: Одбрана

Клуб: Динамо Загреб, Хрватска 

Поранешни клубови: Вардар Скопје, Парма (Италија), Кротоне (Италија), Фросиноне (Италија), Бари (Италија), Латина (Италија), Специа (Италија), Ријека (Хрватска), Спортинг Лисабон (Португалија)

Прв натпревар: 10.08.2011, Баку, Азербејџан - Македонија 0:1 (пријателски натпревар)

Прв гол: 11.06.2017, Скопје, Македонија - Шпанија (квалификации за СП 2018)
   
   
А репрезентација