Даниел АВРАМОВСКИ

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


Настапи / Голови: 7 / 0

Датум на раѓање: 20.02.1995, Скопје, Македонија 

Позиција: Напад

Клуб:  

Поранешни клубови: Работнички (Македонија), Македонија Ѓ.П. (Македонија, Црвена Ѕвезда (Србија), ОФК Београд (Србија), Олимпија Љубљана (Словенија), Војводина (Србија), Вардар (Македонија), Кајсериспор (Турција) 

Прв натпревар: 18.06.2015, Кина - Македонија 2:0 (пријателски натпревар)

Прв гол: /
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација