Содржини

30.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Словенија – Македонија 1-1. Одличен натпревар за Македонија до 21 година.

Репрезентацијата на Македонија до 21 година одигра нерешено 1-1 против Словенија на контролниот натпревар одигран на гостински терен во Цеље.

26.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години победи против Кипар

Македонската репрезентација до 19 години (генерација 1997 година) со 1-0 ја победи репрезентацијата на Кипар на вториот контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

22.03.2015   Репрезентации - Футсал

Футсал квалификации за ЕП: На крајот трето место за Македонија

Македонската футсал репрезентација не успеа да се пласира во баражот за пласман на Европското првенство идната година.

20.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Станиќ: Очекувам позитивен резултат од контролните натпревари против Кипар

Македонската репрезентација до 19 година на 24. и 26. март против Кипар на тренинг комлексот „Петар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата до 19 години на Кипар.

19.03.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија ја победи Швајцарија со 7:6

Македонската А футсал репрезентација ја победи Швајцарија со 7-6 во вториот круг од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кој го организираме во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

19.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Ослабени сме, но веруваме во себе

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за гостинскиот натпревар во Цеље против Словенија на 30. март.

19.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против Кипар

Репрезентацијата на Македонија до 19 години (1997. година) на 24. и 26. март ќе одигра два контролни натпревари против Кипар до 19 години на терените во тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Календар
А репрезентација