Содржини

24.04.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација на Македонија ќе одигра два контролни натпревари против Црна Гора

Женската А репрезентација на Македонија на 28 и 29 Април со почеток од 11 часот на тренинг центарот на Фудбалската федерација на Македонија ќе одигра два контролни натпревари со селекцијата на Црна Гора.

23.04.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонската репрезентација до 15 год. поразена со 1-0 од Унгарија

Репрезентацијата на Македонија до 15 години го одигра вториот контролен натпревар против селекцијата на Унгарија. На тренинг центарот на Унгарската фудбалска репрезентација нашата млада селекција беше поразена со 1-0.

20.04.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација во група со Исланд, Шкотска, Белорусија и Словенија

Женската А репрезентација на Македонија на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Холандија 2017 година.

20.04.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација ќе се бори за пласман на Европското првенство во Холандија во 2017 год.

Женската А репрезентација е во Групата 1 за квалификација на Европското првенство во Холандија, 2017 година.

09.04.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Женска репрезентација до 16 години: Прво место на развојниот турнир во Црна Гора

Женската репрезентација до 16 години го освои првото место на УЕФА развојниот турнир во Црна Гора, во конкуренција со домаќините, Лихтенштајн и Луксембург.

07.04.2015   Репрезентации - До 17 год

Нова убедлива победа на женската репрезентација на Македонија до 16 години

Женската репрезентација на Македонија до 16 години оствари нова победа во рамките на второто коло од развојниот УЕФА турнир кој се одржува во Црна Гора. Избраничките на Кирил Изов славеа убедлива победа од 4-1 против селекцијата на Лихтенштајн

06.04.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Убедлив триумф на женската репрезентација до 16 години против Луксембург

Женската репрезентација на Македонија до 16 години забележа победа од 5-1 против селекцијата на Луксембург во првото коло од развојниот УЕФА турнир кој се одржува во Црна Гора.

06.04.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Женската репрезентација до 16 години ќе учествува на развоен турнир во Црна Гора

Женската репрезентација на Македонија до 16 години од 6 до 9 април учествува на УЕФА развојниот турнир кој се одржува во Црна Гора.

01.04.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Бевме цврсти, организирани и со желба да успееме

Македонската репрезентација до 21 година ја продолжи серијата позитивни резултати одигрувајќи нерешено 1:1 против Словенија на гостински терен во Цеље.

30.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Словенија – Македонија 1-1. Одличен натпревар за Македонија до 21 година.

Репрезентацијата на Македонија до 21 година одигра нерешено 1-1 против Словенија на контролниот натпревар одигран на гостински терен во Цеље.

Календар
А репрезентација