Содржини

22.03.2015   Репрезентации - Футсал

Футсал квалификации за ЕП: На крајот трето место за Македонија

Македонската футсал репрезентација не успеа да се пласира во баражот за пласман на Европското првенство идната година.

20.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Станиќ: Очекувам позитивен резултат од контролните натпревари против Кипар

Македонската репрезентација до 19 година на 24. и 26. март против Кипар на тренинг комлексот „Петар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата до 19 години на Кипар.

19.03.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија ја победи Швајцарија со 7:6

Македонската А футсал репрезентација ја победи Швајцарија со 7-6 во вториот круг од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кој го организираме во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

19.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Ослабени сме, но веруваме во себе

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за гостинскиот натпревар во Цеље против Словенија на 30. март.

19.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против Кипар

Репрезентацијата на Македонија до 19 години (1997. година) на 24. и 26. март ќе одигра два контролни натпревари против Кипар до 19 години на терените во тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

19.03.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија – Унгарија 3:3, продолжуваме да се бориме за ЕП

Македонската футсал репрезентација одигра нерешено, 3:3 против Унгарија во првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство во Србија.

17.03.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски: Шанса на генерацијата

Македонската А футсал репрезентација утре со почеток од 19 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски" го игра првиот квалификациски натпревар против Унгарија за пласман на Европско

10.03.2015   Репрезентации - До 17 год

Репрезентацијата до 17 години денеска во 13.30 против Словачка

Македонската репрезентација до 17 години денеска во 13.30 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќего одигра првиот од двата контролни натпревари против репрезентацијата на Словачка.

10.03.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе се борат за пласман на ЕП

Селекторот на А футсал репрезентацијата Васко Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе бидат дел од македонската репрезентација на квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство во Србија.

06.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Словенија е вистински тест, ги следиме сите потенцијални репрезентативци

Mакедонската репрезентација до 21 година на 30. март во Цеље со почеток во 15.00 часот ќе одигра контролен натпревар против домашната репрезентација на Словенија.

Календар
А репрезентација