Содржини

20.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години на 26. февруари гостува во Турција

Македонската репрезентација до 19 години на 26. февруари во Истанбул ќе одигра контролен натпревар против селекцијата на Турција.

18.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години одигра нерешено против ФК Тетекс, 3:3

Репрезентацијата на Македонија до 19. години одигра 3:3 против прволигашот Тетекс на контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски".

18.02.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентацијата до 21. година против Словенија ќе одигра контролен натпревар

Репрезентацијата на Македонија до 21. година на 30. март ќе одигра контролен натпревар против Словенија на гостински терен.

16.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години против Тетекс вo среда на тренинг центарот „Петар Милошевски“

Репрезентацијата на Македонија до 19 години во среда, 18. февруари 2015. година на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во комплексот „Куќа на фудбалот“ во 13:00 часот ќе одигра контролен натпревар против тимот на ФК Тетекс од Тетово.

16.02.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Праќаме порака дека сите се активни репрезентативци

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски во Анталија имаше прилика да ги проследи настапите на репрезентативците кои со своите клубови играат контролни натпревари во турскиот град.

09.02.2015   Репрезентации - Футсал

А футсал репрезентација: Македонија - Грузија 9:4

‎Македонската А футсал репрезентација оствари убедлива победа против Грузија во првиот од двата контролни натпревари меѓу двете селекции.

09.02.2015   Репрезентации - Футсал

Ранготов и Скендеровски: Позитивни очекувања пред двомечот со Грузија

Македонската А футсал репрезентација денес со почеток од 20 часот и 15 минути во спортскатa сала „Јане Сандански" ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари против селекцијата на Грузија.

06.02.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски: Нема лесни противници, ќе се надигруваме со сите

Младата репрезентација на Македонија вчера на извлекување во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациската група за Европското првенство 2017. година.

Календар
А репрезентација