Втора МФЛ, прво коло: Беласица против Пелистер во Струмица, Беса госува во Кочани

Објавено на 04 Август, 2023 во Втора МФЛ, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување е одреден распоредот на натпревари за натпреварувачката сезона 2023/24 во Втора МФЛ. 

Во воведното коло, битолски Пелистер гостува во Струмица против Беласица. Победа дома го пречекува Тетекс, а во Каменица, Саса ќе го пречека Скопје. 

1. коло, 2. МФЛ:

БАШКИМИ - ОХРИД Лихнидос

ПОБЕДА - ТЕТЕКС

ОСОГОВО - БЕСА

БЕЛАСИЦА - ПЕЛИСТЕР

НОВАЦИ - АРСИМИ

КАМЕНИЦА САСА - СКОПЈЕ

ДЕТОНИТ Плачковица - ВАРДАР Неготино

КОЖУФ - КАРАОРМАН

Во продолжение, распоредот за Втора МФЛ сезона 2023/24 година:

Втора МФЛ, 2023-2024 .pdf 
   
   
А репрезентација