Во сеќавање на Зоран Недев

Објавено на 03 Јануари, 2018 во Вести


Утрово на педесет годишна возраст по борба со болеста почина делегат на ФФМ, Зоран Недев.

Зоран беше долгогодишен координатор на детската фудбалска лига - Централен регион и е еден од најслужните за нејзиниот развој, а воедно и основач, претседател и тренер на еден од најразвиените клубови за млади категории ГФК Неготино.

Последен поздрав утре (04.01.2018) од 11:00 до 12:00 часот во капелата во Неготино.   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација