Семинар за доктори од 1 и 2 МФЛ и Националните селекции

Објавено на 10 Јануари, 2019 во Вести


Фудбалската федерација на Македонија на 12. јануари (сабота) со почеток во 10:00 часот во хотел „Континентал“ организира семинар за доктори од клубовите од 1 и 2 МФЛ и лекарските тимови од Националните селекции.

Одделението за здравство и анти-допинг во ФФМ ги поканува сите заинтересирани доктори кои се вклучени во работата на клубовите од МФЛ да земат учество на семинарот на тема „Ургентни состојби на терен и нивно менаџирање“. 
   
   
Актуелности

17.05.2019    Вести

Првите луѓе на ФФМ на состанок со асоцијациите членки и раководството на УЕФА

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски имаа средба и со Наташа Андонова. На нашата ...

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација