Семинар за делегати од 1 и 2 МФЛ и Куп на Македонија

Објавено на 09 Август, 2019 во Вести


Одделот за натпревари во Фудбалската федерација на Македонија информира дека в среда, 14. август 2019. година со почеток во 12:00 часот во х. „Континентал“ во Скопје ќе се одржи годишниот семинар за делегати од Прва МФЛ, Втора МФЛ и Куп на Македонија.  

Се молат делегатите кои имаат покана за семинарот да пристигнат во 11:30 часот во х. „Континентал“ во Скопје. 
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација