Седница на Управен одбор на ФФМ

Објавено на 27 Декември, 2018 во Вести


Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница ги донесе следните одлуки: 

- У.О. на ФФМ го назначи Зоран Лекиќ за селектор на футсал репрезентацијата на Македонија до 19 година. За асистент во футсал репрезентацијата на Македонија до 19 години е назначен Марјан Стефановски.

-У.О. на ФФМ го назначи Шкумбин Арслани за селектор на репрезентацијата на Македонија до 18 години. 

- У.О. на ФФМ назначи главни и помошни тренери во спортската академија за градовите Скопје,  Тетово, Гостивар, Охрид, Битола,  Прилеп, Струмица, Штип и Велес. 

- У.О. на ФФМ го утврди предлог буџетот на Фудбалската федерација на Македонија за 2019 година.    
   
Актуелности

17.05.2019    Вести

Првите луѓе на ФФМ на состанок со асоцијациите членки и раководството на УЕФА

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски имаа средба и со Наташа Андонова. На нашата ...

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација