Резултати од селектирање за спортска академија, Втор круг

Објавено на 13 Јуни, 2019 во Вести


Во продолжение можете да ги погледнете резултатите од вториот круг селектирање за спортската академија, за училишната година 2019/20.

ФФМ за сите примени кандидати во сите градови ќе издаде потврди до спортската академија, а кандидатите треба да ги достават само потребните документи за запишување во средно училиште. Документите се исти како за секое средно училиште.

РЕЗУЛТАТИ СЕЛЕКТИРАЊЕ СПОРТСКА АКАДЕМИЈА - ВТОР КРУГ 2019 за објава.pdf    
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација