Резултати 1/8 финале женски куп

Објавено на 07 Септември, 2014 во Куп жени


Викендов беа одиграни 1/8 финалните куп натпревари во женска конкуренција. Двата одиграни натпревари ги дадоа екипите кои ги комплетираат 8те што ќе се натпреваруваат во 1/4 финалето.

6.9.2014Борец-Младост0 - 2
7.9.2014Топ Гол-Победа Куманово4 - 2

Ждребот за 1/4 финалето ќе се одржи пред почетокот на пролетниот дел од натпреварувањето.   
   
А репрезентација