Резултати 1/8 финале Куп на Македонија - прв натпревар

Објавено на 24 Септември, 2014 во Куп на Македонија


По одигрувањето на првите натпревари од 1/8 финалето на Купот на Македонија, беа постигнати следните резултати:

Шкендија-Вардар2 - 1
Кожуф-Напредок2 - 0
Пелистер-Работнички0 - 0
Гостивар-Ренова1 - 4
Победа Јуниор-Дрита1 - 1
Хоризонт Турново-Брегалница0 - 0
Силекс-Еуромилк1 - 1
Шкупи-Тетекс1 - 1
   
   
А репрезентација