Репрезентацијата на Македонија до 17 години го одигра првиот натпревар на Syrenka Cup 2014

Објавено на 26 Август, 2014 во До 17 год

Репрезентацијата одигра уште еден квалитетен натпревар со квалитетен противник

и како по некое правило во последните 10 минути од првото полувреме падна концентрацијата на нашата екипа и примивме два гола. Во второто полувреме селекторот Боби Стојковски направи неколку измени со кои се подигна играта на нашата репрезентација и како резултат на нашиот притисок беше направен пенал кој во 75 минута Ристовски Милан не успеа да го претвори во гол. Нашата репрезентација во рекот на целиот натпревар направи и неколку изгледни прилики од кои не успеа да постигне гол.

Утре со почеток во 15.00 часот останува да го поправиме впечатокот на натпреварот со соодветната репрезентација на Летонија (Латвија).

Натпреварот го започнаа: Трајчевски, Стојковски, Гичевски, Митрев,Чуљевиќ, Додев, Тошевски, Ристовски Милан, Љумани, Здравковски и Абаз.

Во второто полувреме во игра влегоа Силејмани, Тодоровски, Личина, Маневски, Хани, Ристовски Кирил.
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација