Содржини

30.09.2016   Репрезентации - До 21 год

Селекторот Милевски го објави списокот за последниот квалификациски натпревар

Селекторот на репрезентацијата до 21 година, Благоја Милевски го објави спосокот на фудбалери на кои ќе смета на последниот квалификациски натпревар за пласман на европското првенство во Полска, 2017 година.

22.09.2016   Репрезентации - До 21 год

Октомври месец на репрезентативен фудбал! Билетите во продажба од понеделник, 26.09.2016

Националната Арена Филип Втори ќе биде домаќин на октомвриските квалификациски натпревари на А репрезентацијата и репрезентацијата до 21 година.

19.09.2016   Репрезентации - До 17 год

Репрезентацијата до 17 години со две контролни средби против Словенија

Во пресрет на првиот квалификациски турнир за репрезентации до 17 години, Македонија ќе одигра две контролни средби против Словенија. Натпреварите ќе се одиграат на Тренинг Центарот Петар Милошевски во Скопје, на 20. и 22. септември од 15.00 ч.

Календар
А репрезентација