Распоред на натпревари за Втора МФЛ (Исток и Запад) за натпреварувачка сезона 2018/19

Објавено на 08 Август, 2018 во Втора МФЛ, Вести


Во продолжение распоредот на натпревари во Втора МФЛ (Исток и Запад) за сезоната 2018/19. Во распоредот се прикажани првите два круга. Третиот се добива според пласманот на табелата по одигрување на 18. коло. 

Распоред Втора Лига Исток 2018-2019.pdf 

Распоред Втора Лига Запад 2018-2019.pdf    
   
Актуелности
Календар

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација