Распоред на натпревари во младинските лиги

Објавено на 23 Август, 2019 во Младински Лиги, Вести


По извршеното извлекување на парови кое се одржа на 21. август во Куќата на фудбалот, во продолжение можете да го погледнете распоредот на натпревари во сите младински лиги, за натпреварувачката сезона 2019/20:

РАСПОРЕД СУПЕР ЛИГА МЛАД-КАДПИОН-ПОМЛАДИПИОНЕРИ 2019-2020.pdf 

РАСПОРЕД ВТОРА ЛИГА МЛАДИНЦИ-КАДЕТИ 2019-20.pdf 

РАСПОРЕД ВТОРА ЛИГА ПИОНЕРИ-ПОМЛАДИПИОНЕРИ 2019-2020.pdf 

РАСПОРЕД ТРЕТА ЛИГА МЛАДИНЦИ - КАДЕТИ 2019-2020.pdf 

РАСПОРЕД ТРЕТА ЛИГА ПИОНЕРИ И ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ 2019-2020.pdf    
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација