Почнува семинарот за едукација на тренери специјалисти

Објавено на 06 Септември, 2016 во Вести, Семинари


Центарот за Едукација при Фудбалска Федерација на Македонија согласно УЕФА тренерската конвенција и програмата за едукација на тренери специјалисти  ја почнува обуката на тренери на голмани со организација на семинар за добивање на Национална Б лиценца за тренери на голмани.

Семинарот ќе се одржи во Куќата на Фудбалот на ФФМ во Скопје и на терените на тренинг центарот “Петар Милошевски“ и почнува на 6 Септември 2016 во 11.30 часот.

За овој семинар УЕФА одреди ментор. Г-дин Јан Ерик Стиненсен, кој ќе ја набљудува организацијата и реализацијата на програмата.

Со почит,

Центар за едукација
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација