Одложени натпреварите во Струга и Кратово

Објавено на 26 Ноември, 2023 во Вести


Поради снежни врнежи во текот на вчерашниот ден и изминатата ноќ , Комисијата за натпревари на ФФМ ги одложи натпреварите од 15 коло во Прва МФЛ во Кратово и Струга, односно натпреварите ФК Силекс - ФК Вардар и ФК Струга Трим Лум - ФК Воска Спорт. Мечевите  се пренасочени да се одиграат на 06.12.2023 година (среда) со почеток од 13.00 час.    
   
А репрезентација