Одиграни натпреварите од Купот на Македонија

Објавено на 14 Септември, 2022 во Куп на Македонија, Вести


Одиграни натпреварите од 1/16 финалето во Купот на Македонија.

Фаворитите се пласираа во следното коло. Прволигашите без поголеми проблеми минаа во 1/8 финалето. Пелистер на гостински терен славеше против Гостивар, додека Фортуна го победи Борец со 5:3. 

КУП НА МАКЕДОНИЈА 1/16 ФИНАЛЕ 

Беласица - ШКУПИ 1:3

Коњаре - РАБОТНИЧКИ 0:5

ФОРТУНА - Борец 5:3

Каменица Саса - ВАРДАР 0:2

Караорман - ШКЕНДИЈА 0:3

Карбинци - ПОБЕДА 0:6

Гостивар - ПЕЛИСТЕР 0:1

Кожуф - ТИКВЕШ 0:2

Слога (В) - БРЕГАЛНИЦА 0:3

Тетекс -  Академија ПАНДЕВ 0:6

Вардар (Н) - СТРУГА ТЛ 1:2

Со извлекување ќе бидат одредени паровите за 1/8 финалната фаза во Купот на Македонија. Натпреварите ќе се одиграат следниот месец.    
   
А репрезентација