Марјан Ецкоски го менува Ставрев како главен судија на мечот Шкендија - Вардар

Објавено на 13 Февруари, 2018 во Вести


Александар Ставрев кој беше делегиран за главен судија на натпреварот од 19. коло во Прва МФЛ меѓу Вардар и Шкендија од објективни причини е спречен да ја предводи судиската шесторка на утрешниот дуел во Тетово. 

Судиската организација при Фудбалската федерација на Македонија на местото главен судија на дерби дуелот на Градскиот стадион во Тетово го определи Марјан Ецкоски од Охрид. 
   
   
Актуелности

22.05.2018    Вести

Купот на Македонија ќе биде пренесуван и на знаковен јазик

Во обезбедувањето знаковен превод на финалето од Купот на Македонија меѓу Пелистер и Шкендија, ФФМ и Национална спортска...

Календар

27 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска
А репрезентација