Македонија загуби голем фудбалски талент

Објавено на 14 Април, 2017 во Вести


Македонија загуби голем фудбалски талент

. Рано утринава прерано заврши животот на нашиот Филип Лазаревски, млад фудбалски талент, роден на 19. март 2002 година, член на Академија Пандев од Струмица,  репрезентативец на Македонија до 15 години и член на ФФМ - УЕФА фудбалската академија. 
Фудбалската федерација на Македонија е во шок и изразува сочувство на фамилијата Лазаревски. 
Сочувство ќе изразат и сите екипи на утрешните натпревари во Првата и Втората МФЛ.   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација