Македонија до 16 поразена од Азербејџан

Објавено на 18 Април, 2023 во Вести, До 17 год


Младата репрезентација на Македонија до 16 години беше поразена минимално од соодветната селекција на Азербејџан во рамките на првиот контролен натпревар одигран помеѓу овие две селекции во Скопје.

Во еден израмнет натпревар, со малку изгледни прилики за гол, противникот успеа да искоритсти едно невнимание во нашата одбрана во првиот дел и да го постигне единствениот погодок на денешната средба.

Македонија: Давид Илоски, Игор Ристов, Артан Исмаили, Лука Атанасовски, Емир Шаботиќ, Хисар Али, Каменчо Андоновски, Лука Макалоски, Марко Киш, Адмир Латифи, Албион Муслиу;

Селектор: Дашмир Елези;
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација