Извлечени паровите за осминафиналето од Купот на Македонија

Објавено на 16 Септември, 2022 во Куп на Македонија, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ денеска се оддржа извлекување за 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија.

1/8 финални парови во Купот на Македонија:

Струга Трим Љум - Работнички

Брегалница - Пелистер

Вардар - Фортуна

Академија Пандев - Љуботен

Победа - Македонија Ѓ.П.

Шкупи - Воска

Шкендија - Скопје

Тиквеш - Силекс

Натпреварите ќе бидат одигран на 5. октомври со почеток во 14. часот.   
   
А репрезентација