Известување - Куп на Македонија

Објавено на 20 Август, 2014 во Куп на Македонија


Почитувани,

Ве известувам дека натпреварот од 1/16-финалето на Купот на Македонија за сезона 2014/15 помеѓу екипите на Работник Џумајлија и Силекс закажан за 20.08.2014. нема да се одигра согласно известувањето од ФК Работник Џумајлија испратено на 18.08.2014. Натпреварувачката Комисија на ФФМ ќе постапи согласно актите на Федерацијата.   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација