Информација за тренерски курс за УЕФА А диплома

Објавено на 03 Септември, 2019 во Вести, Семинари


Центарот за Едукација при Фудбалската Федерација на Македонија ве информира дека: 

Уписот за УЕФА A Диплома е затвроен и групата е формирана и сите места се пополнети, примените кандидати ќе бидат известени по мејл за термините на одржување на семинарите. Пријавите кои ќе стигнат дополнително, ќе бидат префлрени за следната група на кандидати.
   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација