Футсал финале во Купот на Македонија

Објавено на 19 Април, 2024 во Вести


Футсал екипита на Клими и Форца 2015 ќе се борат за трофејот во рамките на Купот на Македонија.

Финалната пресметка помеѓу Клими и Форца 2015 ќе биде одиграна на 21. април во недела.

Домаќин на финалниот натпревар ќе биде градот Велес, а мечот ќе биде одигран во спортскиот центар Гемиџии.

Финалниот футсал натпревар помеѓу Клими и Форца 2015 ќе започне со почеток во 18. часот.
   
   
А репрезентација