Делегирае Прва Футсал Лига 21 коло, сезона 2016/17

Објавено на 13 Април, 2017 во Прва футсал лига


Во продолжение делегирањето за Прва Футсал Лига 21 коло

Делегирање 21 КОЛО Прва Футсал Лига.pdf    
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација