Александар Васовски гостин во емисијата Куќа на фудбалот

Објавено на 10 Октомври, 2018 во Вести


Погледнете го гостувањето на Александар Васовски, тренер на екипата на Вардар во емисијата „Куќа на фудбалот“. Поранешниот македонски репрезентативец зборува за актуелната состојба во нашиот најтрофеен клуб, резултатите од досегашниот тек на првенството, шансите за шампионска титула, како и за настапите на репрезентацијата на Македонија во Лига на нации.  

Во „Куќа на фудбалот“ погледенете ги и најинтересните моменти и головите од сите натпревари од натпреварите од 9. коло во 1 МФЛ.  


   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација