Парови за 1/2 финални натпревари Куп за млади категори, 2020/21

Објавено на 15 Април, 2021 во Младински Куп


На денешниот ждреб одржан во Куќата на фудбалот беа извлечени паровите од 1/2 финале за Куп за млади категори за сезона 2020/21:


Категорија Младинци:

ФК Академија Пандев-ФК Шкендија

ФК Ренова-ФК Њу Старс


Категорија Кадети:

ФК Македонија ЃП-ФК Академија Пандев

ФК Њу Старс-ФК Шкендија


 Категорија Пионери:

ФК Македонија ЃП-ФК Работнички

ФК Шкупи 1927-ФК Њу Старс


Категорија Помлади Пионери:

ФК Шкендија-ФК Академија

ФК Вардар-ФК Кул Здравје

   
   
А репрезентација