Заврши уписот за УЕФА Б Тренерска Диплома

Објавено на 17 Септември, 2018 во Вести, Семинари


Ценатрот за Едукација на ФФМ го заврши упиост на кандидати  за добивање на УЕФА Б тренерска Диплома. Ги информраме сите дека групата е формирана и списокот е потврден и испратен до УЕФА.

По одредување на терминот на првиот семинар сите пријавени кои ги исполнија условите за влез во групата, по електронска пошта ќе ја добијат потребната информација.

Документите и пријавите кои ќе пристигнат дополнително, ќе бидат ставени во групата која ќе стартува со едукација во април, 2019 година.
   
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација