Зафатени судии и контролори за Прва МФЛ 15 коло

Објавено на 14 Ноември, 2017 во Прва МФЛ


Ждребот за официјални лица на натпреварите од 15 и 16 коло Прва МФЛ ќе се спроведе утре, 15 ноември 2017 година (среда) во ПРЕС салата на ФФМ во 12:00 часот.

Во продолжение можете да ги погледнете зафатените судии и контролори за Прва МФЛ 15 коло

Zafateni sudii i kontrolori 15 kolo.doc    
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација