У21: Комплетиран списокот за Израел

Објавено на 03 Септември, 2014 во До 21 год


Како што претходно најави, селекторот на репрезентацијата до 21 година, Вујадин Станојковиќ денес го комплетираше списокот за последниот натпревар од квалификацискиот циклус против Израел, кој ќе се одигра на 9. септември во Ларнака, Кипар.

Покрај најавените 18 фудбалери, избор на Вујовиќ се и Ѓорѓи Стоилов од Хоризонт Турново и Бурхан Мустафов од Пелистер.

Репрезентацијата својот собир ќе го има на 6. септември во Дојран, а официјалната прес конференција е закажана на 5. септември во 11.30 ч. во прес салата на Куќата на фудбалот.   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација