У–16: Селекцијата на Македонија гостува во Зеница

Објавено на 23 Септември, 2014 во До 17 год

Националниот тим на Македонија до 16 години ќе одигра два пријателски натревари против соодветната репрезентација на Босна и Херцеговина.

Натреварите ќе се играат во Зеница. Првата е закажана за денеска, во 16 часот, а втората, пак, со истиот противник, исто така во Зеница, со почеток во 16 часот.

За двата натпревари против БиХ, селекторот Вујадин Станојковиќ ги повика следните фудбалери: Јовановски Филип, Наумовски  Марио (ФК Металург Скопје),  Стојменовски Оливер (ФК Работнички Скопје), Елмаз Елиф (ФК Работнички-Скопје), Стевковски Кристистијан (ФК Скопје) , Бурим Курти (ФК Шкендија Тетово), Бојан Илиевски (ФК Пелистер), Емир Насеми (КФГ Гостивар-Гостивар), Андреј Кировски (ФК Вардар-Скопје), Дејан Марковски (ФК Вардар-Скопје),  Филип Таневски (ФК Вардар), Кристијан Локовски (ФЦ Берн), Аздрен Мена (ФК Хајдук-Сплит), Ристе Шпиров (Академија Пандев-Струмица); Медтодиј Ѓорѓичков (Академија Пандев- Струмица), Димитар Тасев (Академија Пандев-Струмциа), Христијан Трпановски (Академија Пандев-Струмица), Јани Атанасов (Академија Пандев-Струмица), Михаил Маневски (Академија Пандев-Струмица), Кристијан Делевски (Академија Пандев-Струмица) и Васко Трајков (Академија Пандев Струмица). 
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација